Hurtige svar / Priser

Hvad koster en hjemmeside?

Kort svar

Hos Arkelo koster en hjemmeside fra 9.500 kr. ekskl. moms. Standard med 5 sider, tekster og Google-opsætning koster 19.500 kr., og en webshop 22.500 kr. Prisen står i dit tilbud, før du siger ja.

Det får du for prisen

PakkePrisDet får duDrift
Basis9.500 kr.Hjemmeside med forside, ydelser og kontakt · Opsætning af domæne og e-mail149 kr./md.
Standard19.500 kr.Personlig hjemmeside med 5 sider · Tekster og billedretning · SEO-opsætning og Google-profil249 kr./md.
Webshop22.500 kr.Personlig hjemmeside med 4 sider · Webshop med betaling · Oprettelse af de første 20 produkter449 kr./md.

Alle priser er ekskl. moms.

Det påvirker prisen

  • Antal sider. Basis har forside, ydelser og kontakt. En ekstra underside koster 1.500 kr.
  • Tekster. I Standard skriver vi dem sammen med dig. Ellers koster tekstskrivning 1.200 kr. pr. side.
  • Funktioner. Online booking koster 3.500 kr., og en webshop har sin egen pakke.
  • Logo og identitet. Har du ikke et logo, laver vi det for 4.500 kr.

Det koster det bagefter

Hjemmesiden ligger hos os til en fast pris pr. måned, fra 149 kr. med hosting, sikkerhedsopdateringer og backup. Se hvad månedsprisen dækker.

Ingen skjulte udgifter

Du får altid et skriftligt tilbud med fast pris, før vi går i gang, og prisen i tilbuddet er den samme som på hjemmesiden. Se alle pakker og tilvalg under Løsninger & priser.

Andre spørgsmål

Det spørger folk også om.

Alle svar
  1. Hvad koster en hjemmeside om måneden?
  2. Hvad koster en webshop?
  3. Hvor lang tid tager det at få lavet en hjemmeside?

Skal vi skabe noget sammen?

Store idéer starter
med et hej.

Fortæl om din idé